| 97 a întrebat:

Eu am un dvd cu windows 7 la care nu este necesar sa introduc nici un key, ei dupa o saptamana de la instalare imi apare ecranul negru imi zice de geniue si multe altelesad ce e de facut? oare din cauza ca nu imi cere key?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

E şi normal.Nu l-ai activat la instalare şi ai lăsat automatic updates inplict configurate. Dacă vrei să nu dai banii pe licenţe atunci poţi folosi funcţia rearm, funcţie ce îţi va permite să foloseşti Windows-ul 120 de zile în variantă de încercare.
Vezi detalii aici:
http://devirusare.com/2009/08/18/rearm-windows-7-rtm-120-zile-gratuit/
Eu aşa foloseam Windows 7, şi când expirau cele 120 de zile îl reinstalam, oricum îi bine cam la 3-6 luni să îl reinstalezi că îi Windows, adică soft scump, prost gândit şi foarte vulnerabil, care se distruge în timp ca săte oblige să îl reinstalezi şi implicit să îi bagi bani îjn buzunaru lui Gates cumpărând licenţă. Succes