| anonim_4396 a întrebat:

Eu cred ca Facebook da like la pagini singur.
Ca de multe ori ma trezesc cu pagini de care nici nu am auzit. Sau care au fost create cu o ora in urma.
Ce se intampla?

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

FB, NU
dar, unii cu boti de dat like-uri... DA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Verifică lista de aplicații cărora le-ai acordat permisiune sau dezactivează apoi reactivează platforma aplicații, site-uri web și jocuri.

Probabil ai acordat tu permisiunea unei aplicații sau al altui site. Poate ai folosit site-uri auto like, iar acesta a rămas încă activ și îți apreciază în mod automat ca un virus. Facebook poate să îți blocheze anumite funcții din cauza asta.

Mai demult am folosit o aplicație care promitea abonați la profil și like-uri. Eu primeam și abonați și like-uri, însă la rândul meu apreciam în mod automat postări și ma abonam la pagini pe care nici nu le știam. Facebook m-a blocat 1 lună și nu aveam dreptul să mă abonez la profile sau să apreciez pagini. Apoi am dezactivat și reactivat cum am spus mai sus și totul s-a rezolvat. Nu mai știam cum să scap. Era ca un virus.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Exista oameni care cumpara like-uri. Exista aplicatii carora le dai acces la cont si acelea dau like pentru tine ma departe. Si tot asa.