| Razvan4414 a întrebat:

EXISTA 216 SAU 22 culori recunoscute de toate variantele de HTML...adica sigure?

4 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Sunt 147, 17 sunt standard si mai sunt inca 130. Ai aici lista completa: http://www.w3schools.com/html/html_colornames.asp

| Razvan4414 explică:

Culori sigure adica recunoscute de toate variantele de HTML

| stlucian a răspuns:

Stai linistit!
Ochiul uman distinge pana la 10.000 -15.000(cand suntem tineri) de nuante de culori deci totul depinde de marketing.
Chiar daca ar avea 16.000 de culori TU nu ai cum sa le distingi pe toate!
DIFERENTA se face altfel!

| Razvan4414 explică (pentru stlucian):

Am specificat HTML happy e intrebare de IT nu de biologie i cate culori distigen noiwinking