| domidoc a întrebat:

Exista detectoare de detectoare de radar si cum functioneaza? Adica in
tarile unde sunt interzise, cum stie police-manul ca il ai in masina[evident, in afara de cazul cand il vede]?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici un link unde te vei lamuri.
http://www.superdetectoare.ro/....../index.php
iar aici un link cu tarile unde sunt interzise detectoarele radar.
http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=258424

4 răspunsuri:
| REMiXDJ a răspuns:

Detectorul de radar nu e si emitator, deci el numai receptioneaza, nu si emite, deci nu exista detector de ceva ce nu emite, e logic, nu?!, daca nu emiti nimic cine sa te detecteze si cu ce? pot fi folosite insa detectoare de camp de frecventze mari in GHz care e cu totul altceva si care pot depista frecventa oscilatorului de receptie din aparatul detector de radar, doar atat insa polititul trebuie sa fie la 2 metri de masina si cu un aparat in mana pe care al vei vedea. oricum, ai timp suficient cand esti tras pe dreapta sa oresi si masina, sa opresti si aparatul si sa al ascunzi ori in torpedou ori sa ai scoti mufa si sa al pui buzunar, e cea mai buna metoda de a nu-ti crea probleme singur, unii politisti afara sunt ciudati, deci asta e ideea.

| Abcfunny a răspuns:

Gps...are si detector de radar, are tata la masina
sper ca ti-am fost te ajutor!

xoxo

| sese a răspuns:

Din cate stiu detectoarele radar nu sunt interzise ci numai cele care bruiaza radarele(antiradar) amandoua sunt depistate de radarul politiei.(asa o discutie de la radar la radar)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul lui DJCAT a fost cel mai bun, de ce nu l-ai premiat pe el?! nu esti corect deloc