| introduaicinumele a întrebat:

Exista persoane care au primit amenzi pentru tampenile facute online?

5 răspunsuri:
| introduaicinumele explică:

Bine ca nu e WI-FI la scoala ca m-apucam si eu de Facebook in timpul oreibig grin glumeam, telefonul meu e prea mare ca sa intre in buzunar asa ca nu il iau la scoala, seriosbig grin

| benny a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva,pentru ca daca nu iti dai datele personale nu are nimeni cum sa te prinda daca faci o prostie,bineinteles ca daca spargi coduri de la banci, nasa, etc cred ca te salta cu tot cu casa.Pana acum nu am auzit pe nimeni sa se planga de asta.

| introduaicinumele explică (pentru benny):

Pai m-am gandit ca poate sa-ti afle IP-ul, adica logic il stie. Am ajuns oddata moderator pe un forum si puteam sa aflu IP-ul fiecarei persoane care a postat ceva si apoi sa-l banez daca vreau, dar pe acel forum nu mai intra nimeni, decat eu, adminul si inca un moderator si m-ai comentam pe chatul forumuil, in rest nu mai intra nimeni, in fine daca cauti pe Google ip meu apare acolo si unde locuiesti si tot despre locatia ta. Ma rog, in cel mai rau gaz iti baneaza permanent sau iti sterge contul, sau daca iti pui varsta prea mica iti activeaza contul cand implinesti cati ani trebuie.

| benny a răspuns (pentru introduaicinumele):

Ai dreptate, dar poti sa ai IP dinamic asa ca nu prea au cum sa te arda dupa ip, decat sa te baneze, asa ca stai linistit.

| introduaicinumele explică (pentru benny):

Pai eu nu aveam problema astabig grin am intrebat doar asa ca mi-a zis tata o data ca primesti amenda daca iti faci cont pe youtube si ai sub 18 ani, dar eu mi-am facut si mi-am pus 21 de ani, si cand am citit regulamentul trebuia sa am 13 ani, exact cat am eurolling on the floor))) si cred ca tata mi-a zis asa ca sa nu pierd timpul non stop pe Youtube, dar a vazut ca am facut frumos filmele si astea si acum ma lasa. Dar ce nu imi convine este ca mi-am pus 21 de ani si vroiam sa apara 13, asa unii vor zice ca eu la 21 de ani mai filmez eu cum ma joc pe Android, dar mi-am ascuns varsta si gata, dar nu se poate schimba ca mi-am facut cont prin contul de Google care il aveam la telefon ca sa pot cumpara jocuri de pe Market si acolo mi-am pus 21 de ani s mi-a luat varsta de acolo. In fine nu conteaza, acum am si cont de Youtube si tot ce imi trebuie :d