| anonim_4396 a întrebat:

Poliția dă amenzi online?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista asa ceva. Politia amendeaza doar prin proces-verbal de contraventie, intocmit pe loc si inmanat sau trimis la domiciliu.
In schimb exista un virus, intitulat si "Politia Romana", prin care unii incearca sa pacaleasca naivii sau nestiutorii si sa obtina bani de la acestia.

| AvalohAlyn a răspuns:

In niciun caz.Nu exista asa ceva.
Daca ai primit ceva online intitulat ca e de la politie e un virus. Fereste-te de el si nu cadea in plasa.
Politia iti face proces verbal cand iti da amenda si scrie si contraventia, totul e fata in fata si pe hartie nu online
Zi faina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E doar un virus de la ceva pornaciuni, stai calm

Răspuns utilizator avertizat