| TabooR a întrebat:

Exista un program care poate distruge odata toti virusi din pc?thinking

Răspuns Câştigător
| dya26 a răspuns:

Da cred ca da programul asta Malwarebytes' Anti-Malware nu stiu daca toti virusii dar este foarte bun

7 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Da... format C: si format restul patitiilor... glumeam. Dintr-o data nu, dar e totusi bine sa il formatezi daca ai foarte multi. Uite aici ai un tutorial de instalare Windows 7 cu poze si nu difera foarte mult de cel de pe Xp: http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html

| Fredie a răspuns:

Se numesc antivirusi! Exemple: kaspersky, avira (gratuit), avast(gratuit), nod32, bit defender, etc. Se instaleaza odata cu sistemul de operare pe orice pc are conexiune la internet, pentru ca altfel in primele 5 minute de surf... ti ai umplut jucaria de virusihappy Daca asa e cazul acum, adica ai pc ul infectat, nu ai decat 2 optiuni: il scanezi de pe o sursa externa(laptop, stick usb) sau formatezi si instalezi iarasi si apoi pui desigur un antivirus, pe care il actualizezi zilnic daca vrei sa si faca treaba corect! Bye.

| lays a răspuns:

Pai n-ai antivirus? da-i un update.si dup-aia depinde de antivirus, ii dai sa-i ucidabig grinbig grin.pe langa antivirus e bine sa ai si un firewall. dar ai grija ca e greu de bagat daca nu te pricepibig grin

| stefangeles a răspuns:

Sterge windowsul si nu mai ai virusi iti garantez happy... dar daca chiar nu vrei apeleaza la un antivirus! sunt multe chiar mocalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un antivirus bun care cunoaşte toate tipurile de viruşi; Kaspersky, Avira şi Avast mi se par cele mai bune prograsme de acest gen dar mai este şi AVG numai că ţi stochează într-un folder la care nu are acces numai antivirusul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se foloseste anti-malware

| Engel a răspuns:

Nod32