| Junseng a întrebat:

Am citit pe net ca exista virusi care iti pot distruge componentele fizice:"nu mai poti folosi PC-ul care a rulat virusul". Exista asa ceva, si daca da si il incerc in VirulaBox se poate intampla ceva?

7 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Am auzit ca niste nanoboti comandati de un hacker i-au mancat pana si carcasa din tabla la un computer unui prieten.
Abia a reusit sa salveze cablul de alimentare. Pana si literele de pe tastatura au disparut.

Răspuns utilizator avertizat
| xerxes1 a răspuns (pentru ramon2473):

Noroc ca a smuls repede cablul din priza.

| PsyhoChild a răspuns:

De ce ai face asta?

| bystefu a răspuns:

Este normal sa poata, pentru ca de exemplu poate sa trimita comenzi catre procesor, poate rula la maxim memoria Ram pana sare in sus, poate modifica rotatiile la cooler pana il prajeste, si multe altele in placa de baza.VirtualBox nu stiu daca are permisiunile necesare.

| Maria_Lisa_1980 a răspuns:

Salut! Sincer da, eu din greșeală am prin un virus pe PC, și săracul laptop, nu l-am mai putut folosi, deoarece sa închis. A doua zi l-am dus la reparat, dar nu a reușit sa mi-l repare. Eu nu știu ce sa spun, depinde e de eroarea și virus. Si mai ales, dacă tu ești dintr-un oraș mai mare sunt sigura ca o sa găsești un om mai priceput la lucruri de genul. Dar eu te sfătuiesc sa nu incerci. Sper ca te-am ajutat. Pa, pa