| leiciu a întrebat:

Exista un program de internet sharing pentru modem USB de la Vodafone? P.S.:Modemul este instalat pe un laptop și as vrea sa fac sa meargă și pe celalalt laptop fără achiziționarea altuia

1 răspuns:
| monstrulet a răspuns:

Nu ai nevoie de program... daca ambele laptopuri au placa wireless(sau placa de retea si le ai legate cu cablu) poti da internet de pe unul pe celalalt.
Nu trebuie decat sa activezi internet connection sharing pe modemu Vodafone in network conections si sa faci cateva setari pe ambele laptopuri.
Vezi raspunsul de aici, e aproape identic cu ce vrei tu: http://www.tpu.ro/go-to-answer/7673385/