| Mark2012012 a întrebat:

Exista vreo aplicatie android care sa forteze jocurile si aplicatiile sa se instaleze pe cardul sd?
Adica,, install only on memory card".

Răspuns Câştigător
| TheLittleCurious a răspuns:

Poate ca exista asa ceva dar eu ti-as spune altfel. Intra in SETARI -> APLICATII -> MENEGER DE APLICATII -> si dai acolo sus pe butonul PE CARDUL SD -> DACA iti vezi aplicatia si nu e bifata in partea dreapta inseamna ca nu e pe card -> cand o bifezi ea este mutata imediat pe card. Asa e pe Samsungul meu, am pe el Android 2.3.6. Dar ceva o sa iti ramana si in telefon, cred. S-ar putea sa nu iti vezi aplicatia acolo(nu stiu de ce).
Sper sa te ajute cu ceva.
Daca ti-a mers... funda

2 răspunsuri:
| Greece2000 a răspuns:

Nu face greseala sa bagi asemena prostii in telefon, cu ocazia asta iti poti strica softul telefonului, poate chiar si cardul. Funda?

| Ancutza2000Anca a răspuns:

Da exista dar mai bine nu faci...Iti sugerez asta ca sa nu iti strici telefonulPoate gasesti ceva pe la setari. Sper ca te-am ajutat. Fundita te rog.