| AdiAdi2000 a întrebat:

Exista vreo metoda cu care se pot se pot recupera fisiere sterse de pe un card de memorie al telefonului, gen la unitatea calculatorului am optiunea sa pot baga cardul de memorie in calculator si sa il pot accesa si sunt programe de recuperat fisiere si daca scanez cu un program cardul de memorie nu imi gaseste niciun fisier, daca incerc pe hard disk imi gaseste milioane de fisiere, se poate cumva si la cardul de memorie?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da se poate, cu conditia ca acele fisiere sa nu fi fost rescrise cu altele
Descarca https://www.ccleaner.com/recuva
Instaleaza pe hard disk
Apoi baga cardul de memorie in laptop si dai scanare a cardului pe modul Deep cu Recuva
Ce gaseste iti afiseaza
Fisierele afisate cu verde se pot recupera, cele cu rosu nu se mai pot recupera

Răspuns utilizator avertizat
| Brizbriz a răspuns:

Da, si sunt programe, ca recuva
insa din experienta mea, am incercat de mai multe ori, si de fiecare data a dat kix cu brio si nu a recuperat nimic corect
deci singura solutie reala, e cu bani, multi si mers la bitdefender care au departament de recuperare de date