| PsihologulMZlate a întrebat:

Exista vreun adaptor USB cu 2 iesiri tata si una mama? Vreau sa conectez un hard extern la 2 Pc-uri pentru a crea un fel de baza de date comuna.

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Cu adaptoare nu rezolvi nimic. Poti conecta 2 pc la un HDD extern asa. Il conectezi fizic la un singur pc, dupa care prin functia "share" pe retea, celalalt pc (sau mai multe) se vor putea conecta la el. Cum faci "share", depinde de ce varianta de Windows ai.