| RAY a întrebat:

Am citit pe internet ca ai nevoie de un rack ca sa recuperezi date de pe hard apoi ca se poate prin adaptor usb sau daca cuplez hardul acela la mufele mele ca hdd suplimentar,intrebarea mea e,ceva mai ieftin ca un rack nu exista, as vrea ceva ca sa il conectez prin usb la pc pentru ca nu am mufe suplimentare la desktop

3 răspunsuri:
| StefanKogut a răspuns:

Ce fel de mufe suplimentare n-ai? daca is SATA, poti sa-ti iei un PCI Sata cu mai multe sloturi Sata, daca e ATA atunci scoate CD/DVD-ul din cablu si conecteaza hardul (la ATA trebuie sa ai grija sa fie Slave). Uite asta are si SATA2 si ATA http://www.shopmania.ro/......-110773361

| OsOcAr a răspuns:

Nu am inteles vrai sa recuperez datele de pe hard? daca da scoate programul R-studio eu cu el ma folosesc si ce fel de rack poate crack?

| RAY explică (pentru OsOcAr):

Man ala e un aparat unde bagi hardul fizic in el si il citeste, si eu am aflat azi, eu vream ceva mai ieftin, o solutie mai ieftina