| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreun cod pentru a sparge o retea securizata wairles?
sau vreun program care inbunatateste semnalul in afara de acele antene, mersi

4 răspunsuri:
| smartalogu a răspuns:

Sunt mai multe metode pentru a "sparge" o retea wireless, dar nu o sa iti ofer nici una pentru ca dupa cum a spus si dof21 actiunea asta e ILEGALA. Program nu exista, nu poti imbunatatii din soft ceva ce tine de hard decat daca ai o legatura in sensul asta. Poti face ceva la placa de retea wireless in sensul asta, dar cand stai pe baterie iti omoara bateria mult mai repede (in cazul in care ai laptop)

| dof21 a răspuns:

Depinde cum este securizata acea retea.
Cauta si documenteaza-te despre AIRCRACK-NG. Cu el poti sa descoperi parola unei retele (a ta bineinteles, pentru ca daca vrei sa te conectezi la reteaua altora este ilegal). Practic te uiti sa vezi cat de vulnerabila este reteauta ta wireless (sau a vecinului dupa ce in prealabil ai acordul lui tongue).
O zi placuta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer sa fiu nu stiu?!

| patricia_9101 a răspuns:

Depinde.