| Petrovic a întrebat:

Exista vreun program / aplicatie pe Android care cu ajutorul Camerei sa detecteze miscare intr-o camera (prin fata obiectivului)?

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Exista mai multe. Nu stiu exact pentru ce iti trebuie. Uite aplicatia asta:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ivuu Home Security Camera - Alfred
de exemplu iti face dintr-un telefon de care nu mai ai nevoie o camera de filmat cu motion sensor, care detecteaza miscare si te anunta atunci cand detecteaza + ca si filmeaza si vezi ce se intampla pe un alt telefon. Sunt si multe altele, daca o sa cauti pe play "motion sensor" gasesti zeci.