| Hasss a întrebat:

Exista vreun program ceva in care pot vedea de cand sunt facute componentele calculatorului meu?
sau daca pot afla altcumva... spuneti

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Placutele de memorie ram le poti vedea data fabricatiei cu cpuz. il descarci de pe net, e gratis si dai unde scrie SPD la procesor, stiu ca scrie pe el, dupa ce inlaturi pasta termoconductoare. in rest, nu stiu, imi pare rausad

| Hasss explică (pentru florin1979):

Macar stiu cand sunt facuti rami pe 14 iunie 2011 laughing

| florin1979 a răspuns (pentru Hasss):

Tot la programul ala, daca dai pe mainboard, poti afla cand este facuta versiunea la bios. bravo, ai placute noihee hee

| Hasss explică (pentru florin1979):

Da misto m-am uitat si bios sistem 14/03/11
bios video 04/18/11
da numai dau seama cum e cu biosu asta eu stiam ca ai doar un bios eu vad ca sunt 2 video si sistemhappy oricum mersi

| florin1979 a răspuns (pentru Hasss):

Daca mi-ai zice ce placa video ai, ce placa de baza ai, ce procesor ai, ti-as zice asa orientativ, cam cat de vechi sunt, pentru ca pe situl producatorului vezi data de lansare a modelului de procesorr placa de baza etc.

| Hasss explică (pentru florin1979):

Pai am Procesor : AMD Athlon II X3 450 Triple Core, 3200MHz, socket AM3,

Motherboard : MSI GF615M-P33, socket AM3

Ram: 4 Gb Ram

Hard-Disk :500 gb 7200 rpm, 16mb Western Digital

Sony DVD+/-RW

Video Card : Ati 5450 Shappire 1 gb dd3

| florin1979 a răspuns (pentru Hasss):

Procesorul http://www.cpu-world.com/......OX%29.html

placa de baza nu gasesc, dar te uiti sa vezi data biosului cu cpuz

hardul nu imi pot da seama, sunt mai multe modele, la dvd writter nu gasesc:(

placa video http://www.pcgarage.ro/......r3-64-bit/ vezi ca scrie undeva data lansarii chipset! 04.02. 2010

| Hasss explică (pentru florin1979):

Mersi mult

11 răspunsuri:
| DarkTheory a răspuns:

Sigur, descarca programul asta
http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html si ai sa vezi tot ce ai in pc

| ghepardul13 a răspuns:

Aida 32 sau 64 ...cred

| GlonTz13 a răspuns:

Lallalalal

| GlonTz13 a răspuns:

Da da da da da so crezi tu!