| Mariuss32 a întrebat:

Există vreun program cu care pot seta luminozitatea calculatorului? Mie nu îmi funcționează butoanele de pe el...

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce inseamna calculator?

| dannyel86 a răspuns:

Probabil ai vrut sa spui "monitor". Daca butoanele de pe el nu functioneaza sau setarile de pe monitor sunt la maximum, luminozitatea poate fi modificata din softul care a venit la pachet cu driver-ul placii video (nVIDIA, ati, dupa caz). Trebuie sa descoperi ce placa video ai si daca ai instalat pentru aceasta driverele oficiale. Cu acel soft faci modificarile dorite, dar iti recomand mai intai sa urmaresti tutoriale pe net, ca sa vezi exact etapele.