| codrincodrin a întrebat:

URGENT! Am dus azi sa-mi reinstaleze cineva windows-ul pe laptop (Lenovo G510) si cand am venit acasa si am vrut sa-i setez luminozitatea, nu mai functionau butoanele f11 si f12 si nici bara din panoul de control nu mai este. Stiti cum as putea face sa pot seta luminozitatea? Mersi. Funda pentru cel ce ma ajuta.

10 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu ti-a instalat synapticul.

Ia de aidi touchpad driver si instaleaza-l
http://support.lenovo.com/......0-notebook

| codrincodrin explică (pentru Intruder19):

Tot nu gasesc bara aia si nici f11 si f12 nu functioneaza. l-am instalat pe cel corect, dar nu stiu exact de ce nu merge acum.

| codrincodrin explică (pentru Intruder19):

Poate trebuie video driver?

| K0sti a răspuns (pentru Intruder19):

Ce treaba are touchpad-ul cu tastele de functii?

| codrincodrin explică (pentru K0sti):

Am instalat energy management, si cand apas pe tastele specifice luminozitatii imi apare ca "se modifica luminozitatea", dar nu se modifica...si bara din panoul de control tot nu imi apare.

| K0sti a răspuns (pentru codrincodrin):

Ala trebuia instalat! Daca nu-ti merge, asta e alta treaba! Acum te apuci si cauti "Lenovo g510 brightness issue"! Succesuri!

| codrincodrin explică (pentru K0sti):

Pana acum mi-a mers perfect, dar nu stiu ce are. cred ca merg maine sa vad ce imi zice ala care a reinstalat windows-ul. pana acum cat am cautat sa vad cum sa rezolv problema, mi-a venit toata lumina in ochi rolling on the floor))) mai incerc sa vad ce are.

| K0sti a răspuns (pentru codrincodrin):

Nu ne intereseaza pana acum, te intereseaza de acum incolo! Ce a fost, a fost!

| codrincodrin explică (pentru K0sti):

Dar as vrea sa mearga ca inainte

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai apasa pe bateria aia din coltul de jos si adjust screen brightness. Daca nu du-te la ala care ti-a facut windowsul si spune-i problema.