| tigrul2 a întrebat:

Fac pc pe piese si nu stiu daca trebuie sa comand cablurile si suruburile separat.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa Bula. El este (asa cum ii spune si numele, "Bula") Daca comanzi alimentarea, ea vine cu cabluri. Daca comanzi HDD sau SSD, vine cu cablul de date (cel de alimentare se afla pe sursa). Daca comanzi DVD vine cu cablul de date aferent. Carcasa vine cu suruburile ei. Placa de baza vine cu suruburi si cu placa metalica din spatele cutiei. Poate procesorul si coolerul sa nu aiba pasta termoconductoare desi unele din ele vin cu totul. Oricum, o pasta termoconductoare nu costa mult.

Bula
| Bula a răspuns:

Cablurile de conectare SATA trebuie comandate separat.
Cablurile de alimentare de la retea si celalalte, exterioare carcasei trebuie comandate de asemenea, separat.
Suruburile de fixare trebuie comandate de asemenea, dar nu costa mult.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu e nevoie. Suruburi, distantiere, etc. vin impreuna cu carcasa, cablurile vin impreuna cu placa de baza.