| Smackdown a întrebat:

Folosesc AVG 9.0, dar vad ca mi se strica in fiecare zi si sunt nevoit sa-l reinstalez pentr4u a nu-mi infecta calculatorul cu virusi. Ce antivirus bun si free stiti?

4 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Avira e cel mai bun dupa parerea mea. Si avast e bun dar am observat ceva ciudat la el cand l-am avut. Primul lucru anormal a fost ca la scanare a confundat zone alarm firewall si un program de facut backup la partitii cu niste virusi. Daca apasam pe stergere nu imi mai mergeau pe urma cele doua programe. Al doilea lucru anormal ( daca il pot numii asa ) e ca nu poate sa stearga fisiere cu extensia ". DLL" infectate. Imi spunea ca nu cunoaste acel fisier. Al treilea lucru anormal a fost ca dupa ce si-a facut upgrade antivirusul, niste programe pe care le am eu de curatare a gunoiului din calculator nu mai puteau functiona pana la capat. Adica cand scana dupa fisiere temporale in folderul "Temp", se oprea brusc scanarea si nu se mai termina. A trebuit sa pun folderul avast unde isi depoziteaza toate fisierele temporale in lista de excludere ca sa mearga. Ca sa nu mai spun ca atunci cand am scanat, avast nu mi-a detectat nici un virus si calculatorul meu mergea ciudat de incet. Am luat avira in loc si mi-a gasit un virus si l-a sters, pe cand avast nu a putut sa faca asta si nu vorbesc despre acel fisier cu extensia ". DLL", pe care apropo, avira a putut sa-l stearga.
Deci iti recomand cu caldura avira personal antivirus, ca, consuma mai putine resurse, e mai stabil, si are o putere de eliminare a virusilor mai buna decat avast versiunea gratuita: http://download.cnet.com/......22935.html

| Vizitiul a răspuns:

Parerile sunt impartite, o sa auzi tot felul de recomandari, eu folosesc Nod32. Merge foarte bine si nici nu-ti ia multe resurse.

| Copie_Ieftina_Jericho_Doc_1998 a răspuns:

Iti recomand un antivirus perfect il folosesc si eu e bun.AdvancedSistemCare Ultimate

| clasic3 a răspuns:

Eu de exemplu folosesc Kaspersy 2010 si ma gindesc ca e unul dintre cele mai populare ...vezi si tu incearca