| vasyutza a întrebat:

Folosesc internet prin modem, si cam o luna a mers netul pe tel, azi am intrat si scrie " in afara ariei de acoperire" de ce nu merge? sunt conectata la net dar pe wi fi nu merge.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ori s-o dus router-ul ori trebuie resetat. Dacă echipamentul ți-a fost oferit de furnizorul de servicii de internet, ia legătura cu ei prin serviciul clienți pentru a rezolva problema.
De asemenea încearcă să ignori rețeaua folosind telefonul și apoi re scanează după rețele wifi.Succes

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Poate ai dezactivat wifi-ul de la modem sau de la laptop, daca este vorba de un laptop(poate fi si placa wireless din laptop). Daca nu, este posibil sa ai probleme de hardware la modem.

| Atat_Melek_Shi_1965 a răspuns:

Incerca sa stingi si sa aprinzi modemul daca nu merge incearca sa apesi butonul wps sau daca ai parola incearca sa o scrii si apsa pe butonul wps... Sper sa mearga pentru si eu am avut aceeasi problema P.s daca nu incearca sa stergi sursa si sa dai cautare din nou

| Andreeeeeeeeeeee a răspuns:

Reseteaza-l sau vezi daca e bagat in priza bine. Daca nici asa nu merge reinstaleaza-l sau vorbeste cu cei de la firma ta de net.