| PIMP_5631 a întrebat:

Fratilor e ceva urgent straight face
am downloadat un program dp net de schimbat ip-u la pc acum 4 zile
si am vrut sa vad daca mil schimba am dat RELASE IP si mi sa deconectat netu
dupa aia sa conectat inapoi toate bune in seara aia nu am avut probleme in schimb a2a zi straight face netu nu mi-a mai mers
am umblat pe la setari si dupa ceva timp l-am facut sa mearga
dar problema este ca nu imi merge ca inainte imi merge fffff prost straight face
stie cineva cum sa-i readuc setarile lui initiale de internet? mai precis la alea din fabrica straight face ca deja ma enerveaza i-au cu 36 kbs cu torrntu si inainte luam cu 1.2mbs cel putin... ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| tiger010 a răspuns:

Salut.

In primul rand, ai putea sa-l dezinstalezi, deoarece acesta (cel mai probabil) porneste odata cu windows-ul si iti genereata un ip...

In al doilea rand, ai putea sa-ti suni providerii de internet si sa le spui ce-ai facut si sa-ti spuna ei setarile initiale (asta din cauza ca nu ne-ai spus ce provider ai (clicknet, upc, rcs-rds etc.) sau trebuia noi sa ghicim?) raised eyebrows

Sper ca ti-am fost de folos. Bafta happy

Răspuns utilizator avertizat