| Spike189 a întrebat:

FUNDA! Am si eu o problema cu pcu, am windows 7 64 biti, si cand bag in DVDram cdiul cu driverul de la web cam nu ma lasa sa-l instalez cand dau sa intru p cd imi zice: this product is not designed for current operation system. si ii dau ok... ceva de genu imi zice cand bag si cdiul cu driverul de la placa audio, ce as pute aface ca sa rezolv problema? multumesc! FUNDA

4 răspunsuri:
| titi a răspuns:

Pe cd-uri nu ai driverele pentru windows 7-64, le ai pentru 32. Dar poti incerca din Windows update,isi cauta singur driverele de care are nevoie, trebuie doar sa le bifezi, sa le downloadezi si sa le instalezi.

| Spike189 explică:

Da e adevarat pcu e cam veki, dar daca o sa bag windowsu 7 pe 32 biti o sa-mi meraga? sa nu-l fac degeaba nu de alta?

| cornel2121 a răspuns:

Nu, nu-o sa iți meargă. Problema ta nu are treaba cu 64 bit sau 32 bit. Driverele pe care le-ai sunt pentru XP sau Vista, si normal ca nu merg instalate pe Windows 7. Iti spun chiar ei: "this product is not designed for current operation system" (acest produs(driverele) nu este proiectat pentru sistemul de operare actual).
Du-te pe pagina producătorului placii de baza si a placii de sunet si descarca driverele pentru Windows 7 64 bit.

| Fiuryan a răspuns:

Sa instalezi windows pe 32 biti. componentele tale sunt vechi si din aceasta cauza nu merg pe 64 biti