| anonim_4396 a întrebat:

Funda! am si eu o problema si nu stiu daca o fi de la pc sau de la mouse. Cateodata mi se intampla sa dau click undeva si sa nu rectioneze ce am selectat. Poate fi un virus asta? sau mi s-a stricat mouseul. Mentionez ca daca schimb functiile mouseului (click stanga devine dreapta) functioneaza perfect

Răspuns Câştigător
| iulyan a răspuns:

Pai asta ar fi de la mouse.se mai aduna mizeria in jurul butonuliu si /sau acea parte de desuptul carcasei ca re apasa pe buton sa se fi tocit asta insemnand sa aplici o forta mai mare pentru a raspunde.si desigur ca merge ce ai incercat tu fiind ca nu se prea foloseste click dreaptahappy. cel mai bine ar fi sa=ti schimbi mousul cu unul nou care nu costa mai mult de 60 de RON cu 1600 dpi care ii foarte bunwinking

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a vedea daca problema este de la mouse cred ca ar trebui sa-l cureti(locul unde este bila si aceasta) si daca tot nu merge bine ar trebui sa incerci cu altul. Daca cu altul iti merge atunci va trebui sa-ti cumperi unul nou, nu este scump. Nu cred ca este virus si nu trebuie sa faci altceva. Succes si numai bine!

| CosteaVlad a răspuns:

Înclin să cred că problema este de la mouse. Încearcă să conectezi altul şi vezi dacă mai face figuri. Dar după părerea mea 90% e din cauza mouse-ului.
O zi frumoasă!

| Zady a răspuns:

Este in mod cert un virus iti recomand un antivirus bun, o scanare completa si o fragmentare a hard diskului. o sa iti mearga si mult mai bine. iar daca asta nu merge reinstaleaza windowsul

| ATHOS a răspuns:

Nu e nici un virus, fii linistita. Se mai intampla! Eventual verifica bateria daca mousul este optic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da iulyan daca apas mai tare reactioneaza. Deci meriti funda.