| LoveIsLove4Ever a întrebat:

Funda! am un laptop compaq presrio cq71 cu windows 7 ultimate x86 2.2ghz procesor placa video de 512mb si are o mare problema. se stinge cand incerc sa joc ceva. se stinge brusc la orice joc.

3 răspunsuri:
| Vally1999 a răspuns:

Schimba windows-ul, baga un xp s-au un last xp, windows 7 iti ia din placa, procesor si ram si s-ar putea sa fie din cauza asta
Funda?

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Vally1999):

Am incercat dar m-am chinuit o zi intreaga sa bag inapoi 7 ca nu suporta decaT VISTA SI 7. LA VISTA nu merge adaptorul de net.

| Perfect1T a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Lasa Windows 7 acolo! Ti se incinge procesorul,ajunge la temperaturi mari! Cand procesorul ajunge la temperaturi mari, cu ajutorul unui senzor amplasat pe partea metalica, trimite un semnal de alarma catre placa de baza, si asa se inchide direct, ca sa nu explodeze/bubuie/crape/puste! Eu ti-as sugera sa cureti ventilatorul care raceste procesorul (cooler-ul)! Cam asa se intampla la toate modelele Presario de la Compaq!