| bennn a întrebat:

FUNDA! Am un router wireless si un modem usb rds, as putea sa conectez modemu la wireless si sa am wifi in casa?

Răspuns Câştigător
| Kiwibv a răspuns:

Exista in comert routere care preiau atat semnalul de pe cablu si il transmit wireless cat si semnalul de pe stick ( avand sloturi usb dedicate pentru asa ceva )

Ideea este ca pot fi anumite conditii de functionare de aceea este bine sa mergi intr-un magazin unde gasesti asa ceva sa te informezi.

Daca ai stick de la Orange sau Vodafone poti merge la ei si sa ceri acel aparat ( contra cost ) care este de fapt un modem mobil. Scoti cartela din stick si o pui in acel modem. Are baterie ( deci functioneaza atata timp cat are bateria incarcata) si transmite semnal wireless ( gen hotspot ).
( nu stiu si la celelalte retele daca au asa ceva dar nu strica sa te informezi )

3 răspunsuri:
| popadrian96 a răspuns:

Nu merge, ai net de la RCS RDS, funda

| unucavoi a răspuns:

Salut, nu poti pentru ca router-rul wireless foloseste semnal analogic la intrare, si modemul usb floseste semnal digital asa stiu eu, si eu am vrut sa fac asta cu un modem vodavone

| Robyku a răspuns:

Frate routerul da unde wireless ai tel cu wifi incearca si vezi ca merge, daca ai router nu trebui sa atasezi nimic la el de asta sunt facute routerele ca sa ai wifi in casa FUNDA? big grin