| Wyorel a întrebat:

Funda!
Atunci cand deschid calculatorul imi apare:
"Settings are wrong
Date and time are wrong" si imi zice press f1 pentru a merge la setari am dat acolo dar nu stiu unde sa umblu sau f2 pentru a incepe cu "default settings".Dar cand dau f2 data si ora sunt gresite!

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Seteaza din bioss ora si data corecta, dar daca se intampla asta mereu cand deschizi pc-ul atunci trebuie schimbata bateria de pe placa de baza.Arata asa http://windowsgeek.info/1575-1575.php

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt setarile ceasului, trebuie sa pui acolo la meridian +2 bucharest, daca nu merge nici asa cumpara-ti o alta batere de ceas de la un service, arata ca o pastila argintie

| GabiTanase a răspuns:

Este din bios, sau poate fi bateria aia din pc, care tine memorate datele de baza cand inchizi calculatorul, daca e in garantie mergi la ei daca nu schimba bateria aia am patit si eu era descarcata dupa care am schimbat o, sau seteaza in bios-default.incearca in pc ai un buton mic un jumper micut scoate l si pune l inapoi e de cauciuc si se reseteaza pc, dar eu zic k e bateria, bafta!