| ItisnotoveryeT a întrebat:

! FUNDA! Buna TPU ce parere aveti despre Lg Optimus Black? Am avut un Samsung Galaxy SII, dar tinea foarte putin bateria, desi nu il solicitam foarte mult.Era dat pe modul economic.Cam cat tine bateria la asta? Este o alegere buna?(PRIMUL RASPUNS CORECT PRIMESTE FUNDA)

5 răspunsuri:
| AntiHero a răspuns:

Tine aproximativ 400 ore, iar in vorbire pana la 7 h si 50 minute. Funda?

| serj1012 a răspuns:

Dupa min, eu nu asi schimba nici o data galaxi-ul mai ales daca e SII-ul ele sunt mult mult mai performante chiar daca tine bateria mai putin.eu am un galaxi gio su tot asa imi tine bateria dar eu mil pun la incarcat noaptea si a doua zi pot sa stau ca vreau eu pe el. asta e parerea mea si in plus LG sun foare rele ta tacy, sunt foarte nerezistente (din propria experienta). :-);-)

| ItisnotoveryeT explică (pentru serj1012):

Dar ce sa fac daca nu ma tine bateria la Samsung decat 4 ore si nu il solicit aproape deloc(nu prea ascult muzica, nu prea vorbesc la el), s-ar putea sa fie din cauza aplicatiilor sau nu stiu.
nu prea mai am incredere in astea cu touch am avut un LG ku990i si un HTC cha cha, dar s-a stricat foarte repede touch-ul, ultimele 2 telefoane au fost Nokia c3 la care a tinut foarte mult bateria si samsungul la care nu tine deloc

| serj1012 a răspuns (pentru ItisnotoveryeT):

Eu in locul tau asi schimba bateria si inainte de prima incarcare lasa-l sa se opreasca de tot sau reseteazai tot sistemul (de undeva de la setari) ca s-ar putea sa ai prea multe aplicatiii. daca nu trimite-mil mie (ar fi tarrrre) nu am glumit, dar daca chiar vrei scriemi!

| cosmynyke a răspuns:

La optimus cred ca tine cam 1 zi bateria happy! De fapt cam la toate telefoanele cu android tine mai putin bateria