| SkaterBaa a întrebat:

FUNDA >cum sa fac stickere?
Am propria mea echipa sportiva si as vrea sa fac stickere (abtibilduri ) cu logoul nostru.
Cum se fac acasa, la o imprimanta? Am inteles ca pot sa cumpar hartie autocolanta si sa trag pe ea la imprimanta si gata stickeru? Adevarat?big grin Fals? pasii de urmat va rog big grin

Răspuns Câştigător
| Ghioca_Lucian_Marian_1990 a răspuns:

Da va fi ca un sticker, tragi de un colt o dezlipesti dupa hartie si o lipesti unde vrei tu
chestia cu scociul am pus-o pentru a da un plus de luciu si sa nu se muldareasca laughing

10 răspunsuri:
| Ghioca_Lucian_Marian_1990 a răspuns:

Faza cu hartia autocolanta chiar merge(am pus logo-ul red bull cu un strat de scoci peste pe bicicleta).
P.S. cum se numeste echipa?

| SkaterBaa explică (pentru Ghioca_Lucian_Marian_1990):

Tms = turnu magurele sk8
explica-mi cum se face cu hartia autocolanta ca sa-ti dau funda happy

| Ghioca_Lucian_Marian_1990 a răspuns:

Pai:
1) iti trebuie hartie autocolanta
2)imprimanta (sau poti sa te duci la un magazin care trege la imprimanta)
3)pui hartia autocolanta in imprimanta, alegi imaginea si tragi la imprimanta

| SkaterBaa explică (pentru Ghioca_Lucian_Marian_1990):

Si cam ce e hartia autocolanta?
Si dupa ce trag la imprimanta va fi exact ca un sticker? adica trag de un colt si se dezlipeste si apoi se lipeste?
Chestia cu scociu pe care ai spus-o m-a dezorientat laughing

| NevastuicAaA a răspuns (pentru SkaterBaa):

Hartia autocolanta este hartia aia care se lipeste.Dezlipesti hartiuta aia de pe spate si are lipici.Presupun ca ai sa gasesti la un xerox. Ceri hartie autocolanta alba.(sau ce fond vrei)
Cu o imprimanta color(preferabil Canon, sunt mai bune la poze si la culori)imprimi emblema voastra multiplicata! Multiplicata adica sa o pui de mai multe ori pe pagina. Poti sa incerci prima data cu hartie obisnuita sa vezi cum ar iesi.
Nu inteleg ce este asa complicat.

| SkaterBaa explică (pentru NevastuicAaA):

Pai si merge sa trag pe hartie autocolanta la o imprimanta obisnuita?

| SkaterBaa explică (pentru Ghioca_Lucian_Marian_1990):

Ti-am dat funda. o ultima intrebare
tu ai tras pe hartia autocolanta la o imprimanta obisnuita? eu am o imprimanta acasa, d-aia cu jet. si mi-a spus un prieten ca nu merge sa trag pe hartie autocolanta
ca imi trebuie imprimanta cu transfer termic

| NevastuicAaA a răspuns (pentru SkaterBaa):

Daca este imprimanta buna eu zic ca da.

| Cristian_Iancu_1986 a răspuns (pentru SkaterBaa):

Te duci la un magazin specializat cu poza si le spui ca vrei sa faci un stiker happy

| Ghioca_Lucian_Marian_1990 a răspuns (pentru SkaterBaa):

Da va fi ca un sticker, tragi de un colt o dezlipesti dupa hartie si o lipesti unde vrei tu
chestia cu scociul am pus-o pentru a da un plus de luciu si sa nu se muldareasca laughing

| florianionescu a răspuns:

Ca sa nu iti bati capul lasa-i pe profesionisti sa se ocupe. Intra aici si fa o solicitare: http://www.stickereonline.ro/ro/