| compcris00 a întrebat:

Funda.Deci vreau sa-mi fac un fel de overclock la videoplaca cu MSI AFTERBURNER.Momentan la CORE CLOCK scrie 589/1000, iar la memory clock 500/1000.Deci spuneti cum sa fac normal astfel incit sa lucreze totul normal sa nu am neplaceri.
P.S. 2zile in urma mi-am stricat plasma deci nu vreau sa risc cu pc-ul big grin

Răspuns Câştigător
| Mary012 a răspuns:

Deci cu overclock nu e de joaca daca ai racier foarte buna poti sa faci daca nu ai ai putea sa arzi placa video pentru ca se supraincalzeste. Inainte de a face overclock ai face bine sa te asiguri daca pc-ul tau este curat si nu s-a depus praful.Pentru ca praful ingreuneaza cu mult sistemul.