| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Exista vreo aplicatie care imi traduce tot ce tastez in chat pe telefon. ex. Adica eu sa scriu in romana si lui sa ii traduca in engleza? Rog raspunsuri serioase, multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Translatorul de la Microsoft, nu știu dacă merge pe telefon dar online merge.
Cum se utilizează?
1. Intrați pe https://translator.microsoft.com/
2. Apăsați pe Start conversation.
3. trebuie să vă conectați cu Microsoft, Facebook sau google pentru a vă fi verificată identitatea.
4. Alegeți rețeaua socială.
5. Selectați numele cu care veți apărea-n conversație, adică cel cu care vă va vedea celălalt participant, și limba vorbită de dvs și bifați dacă utilizați produsul într-o sală de clasă.
6. Apăsați pe „enter"
7. Copiați link-ul conversației și trimiteți persoanei.

| Robert150103 a răspuns:

Pentru traducere aproape instantanee poti folosi tastatura Google Gboard. Apesi pe G-ul de la bara de sugestii, dupa aia pe "3 puncte" si ar trebui sa vezi o optiune "translate". Selectezi limba si in timp ce scrii textul va fi tradus automat in chat. Daca mai ai nevoie de ajutor raspunde la mesaj oricand...