| anonim_4396 a întrebat:

Funda. Folosesc un pc cu windows 7 si as vrea sa stiu cum sterg toate urmele care spun ca am umblat la laptop in ultimele 7 zile

11 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde la ce te referi. Dacă e vorba de istoricul navigării pe inernet atunci în funcție de ce browser de internet folosești poți șterge instoricul din acesta. Dacă vrei să ștergi și urmele de aplicații și fișierele temporare încearcă să faci asta cu o aplicație ce îi spune Glary utilities.Această aplicație pe lângă faptul că dacă este configurată corect(a NU se lăsa la setările implicite)va șterge și isoricul de vnavigare și va curața sistemul; iar dacă îi vei adăuga și Defraggler vei avea o suită completă de optimizare a sistemului; adică un sistem curat, dcu registrl și hard discul defragmentat și stabil și mai rapid. Aplicațiile se pot obține de aici:
Glarry utilities free(pentru uz personal că este soft comercial)
http://www.glarysoft.com/glary-utilities/
Defraggler(gratis pentru uz personal)
http://www.piriform.com/defraggler
Succes și dacă întâmpini dificultăți la setarea aplicațiilor ia legătura cu mine și te voi ajuta.

| zdrangoi a răspuns:

Instalezi CCleaner :
http://ccleaner.ro.malavida.com/d549-descarcare-gratuita-windows
Iar dupa instalare dai run cleaner si iti sterge toate filele bifate (vezi in fotografia de pe site-ul cu download).
Este bine sa il ai instalat si sa faci asta din cand in cand, pentru ca sa mai stergi fisierele temporale, istoricul accesarilor pe net, etc. care iti mananca si din memoria PC-ului.

| al3xander a răspuns:

Cu ccleaner http://www.piriform.com/ccleaner/download stergi urmele insa mai raman de exemplu cand au fost executate programele si de cate ori, numele la cheitele USB conectate si cand etc in registri.
de asemenea calculatorul salveaza si log-uri cand ai deschis/inchis calculatorul, erori la windows si programe etc., le poti accesa prin "Event Viewer", uite aici cum le stergi http://support.microsoft.com/kb/308427/en-us

| fuzzer a răspuns:

Intri pe google, sau ce alt program de navigare folosesti, dai la istoric, si stergi.

| Alexandrumrz a răspuns (pentru fuzzer):

Atat? fara temp si alte stergeri?

| fuzzer a răspuns (pentru Alexandrumrz):

Atat.Vezi ca ai si acolo niste criterii dupa cum sa stergi.PE o saptamana, acum cateva luni, etc.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ccleaner este bun. Dar vezi ce bifezi acolo. Are unele implicite, altele va trebui sa le bifezi tu in functie de ce vrei.

| WeAreSmart a răspuns:

Faci un Restore point, stergi istoria navigarii pe net si cea a descarcarilor, foloseste CCleaner

| ovidiu8msn a răspuns:

Dai restore point. Adica setezi calculatorul sa,, calatoreasca'' inapoi in timp cu un anumit numar de zile.

| Pustiuuuu a răspuns:

Pai.Daca ai stat pe google sterge si tu history...