| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Navigand pe emag.ro am gasit asta : http://www. emag.ro/routere_wireless/router-wireless-belkin-f6d4230- 1xwan-10-100-4xlan-10-100--pF6D4230nv4ed4? ref=nl&zone=box_49&unit=0. 5&id=561. Vreau sa stiu ce este acest ruter, cum functioneaza, de ce am nevoie, are abonament?

3 răspunsuri:
| smartalogu a răspuns:

Dragul meu, asta e un router ca toate routerele. NU iti ofera conexiune la internet. Doar imparte conexiunea care o primeste la mai multe calculatoare in functie de cum il configurezi tu. Deci daca vrei internet tot ai nevoie de un provider.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pff routerul acest este ca unul obisnuit, da net la mai multe calculatoare prin wireless (fara fir) sau prin cablu de retea. si normal ca ai nevoie de abonament dar ai avantajul ca poti da net la mai multe calculatoare

| teddszul a răspuns:

Wireless pentru net, cred...