| Razvan_7138 a întrebat:

As dori sa imi cumpar un router wireless acesta este modelul care mi las dorii.
Router wireless Serioux SWR54BGA

LA descrierea lui scrie aceste lucruri

Descriere wireless Serioux SWR54BGA
Wireless-G Router 802.11b/g Wifi, 1xWAN 10/100 + 4xLAN 10/100, Firewall, SWR54BGA
Specificatiiwireless Serioux SWR54BGA
(Cod: SWR54BGA)
Porturi:
1 x 10/100 WAN
4 x 10/100 LAN
Securitate:
Criptare WEP 64/128-bit
Firewall incorporat ce va apara de atacurile hackerilor
Management:
Web based
Standarde:
IEEE802.11g, IEEE802.11b, IEEE802.3, IEEE802.3u
Altele:
Router cu partajarea conexiunii la internet, switch 10/100Mbps cu 4 porturi, access point 802.11g
Server DHCP incorporat pentru alocarea si managementul automat al adreselor IP
Permite partajarea unei conexiuni la Internet si celorlalte resurse intre clientii cu sau fara fir ai retelei. Vreau sa va intreb daca e bun de ceva, daca are viteza mare si daca merge prin 3 pereti. Astept parerile dvs

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Revin, de curiozitate m-am uitat si eu si am gasit manualul de utilizare, merge pe o raza de 120 m la interior si 360 m la exterior. Aici gasesti manualul: http://www.serioux.com/files/support/1/891.pdf.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa caracteristicile tehnice imi pare un router foarte bun. Viteza internetului nu depinde de router ci de furnizorul de internet si de abonamentul care il faci, toti furnizorii mari au abonamente cu diferite viteze, poti vedea pe site-urile lor. Eu am un router mai slab si merge prin trei pereti, dar ar trebui sa aiba si aria de acoperire. Numai bine!

| Dominicc a răspuns:

E bunicel wireless'u pentru in apartament pentru ca acolo tii de obicei usile intre deschise sau deschise mai mereu.

bun. dar la casa e altceva pentru ca peretii mai grosii etc si nu ai viteaza mare.

wireless este un fel de internet mobil ca la stiku ala, numai ca nu ai stik.

deci viteaza va fi mult mai mica decat la un router cu, cablu.

de ex tie normal iti downloada extern cu 2mbps
acum cu asta downloadeaza cu max 1mbps

si la cealalta persoana la fel.

faza e ca totu e prin unde radio mai pe intelesu nostru, deci nu ai viteza ca sa stai toata ziua la downloadat. Doar de navigat...

la ce zice el acaolo e bun ca e protejat. sper ca intelegi cum e treaba.
merita pentru distractie dar nu pentru office

| Razvan_7138 explică:

Ms mult pentru raspunsurile care mi le-ati dat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un router de vanzare wireless ASUS wl 520 stare foarte buna, merita vazut pot face si poze daca doreste cineva, functioneaza ff bine eu mi-am luat altul de aceea il vand - 0766 688 843 - 0729 788 880 Daca stiti pe cineva care are nevoie spuneti de nr de mai sus. Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un lynksys wrt300n 0756247562

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe google wiereless lynksys WRT300N