| SiderS a întrebat:

FUNDA! Salut TPU, am si eu o problema legata de un joc (Alien vs Predator 2010). Deci, jocul este instalat corect, problema este urmatoarea : Cand incerc sa intru in joc imi spune ca jocul nu a putut fi deschis din cauza ca imi lipseste "binkw32.dll". Folosesc windows 7 64 bits. Am descarcat binkw32.dl l-am copiat unde trebuie : /windows/sistem32 si eroarea persista... am incercat sa-l copiez si in folder-ul cu jocul respectiv si imi da urmatoarea eroare : The procedure entry point _BinkSetWillLoop@8 could not be located in the dynamic link library binkw32.dll. Am incercat si cu reinstalarea jocului insa fara rezultat, aceeasi eroare. Va rog ajutati-ma! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| KillaNoFilla a răspuns:

Dl sunt erori referitoare la direct x.Downloadezati,si instaleaza direct x endtime rutine(95 mb) si o sa mearga.

| SiderS explică (pentru KillaNoFilla):

Chestia care mi-ai spus tu sa o instalez nu m-a ajutat deloc.

2 răspunsuri:
| SiderS explică:

Sau daca imi puteti da setup.exe de la jocul respectiv stiu ca nu are nici o logica dar am nevoie de el sa instalez acelasi joc luat din alte surse. Install-ul avand un virus care a fost sters de antivirus.