| Lasatunumele a întrebat:

Heeeelp, urgent. Am o prezentare in power point si la sfarsit trebuie sa fac un hyperlink care sa deschida un fisier executabil al unei probleme in c++. Asta am facut, problema e ca trebuie sa-i trimit profului proiectul si nu stiu cum as putea face ca linkul catre executabil sa-l deschida, pentru ca acest link deschide acum fisierul din partitia mea, dar dupa ce adresa executabilului se va schimba, nu-l va mai deschide. Vaa rooog ajutati-ma, e urgent.

2 răspunsuri:
| Kanghu a răspuns:

Nu am lucrat in PPT, dar asa procedez in majoritatea cazurilor cand programele create de mine necesita si alte lucruri precum imagini, sunete, etc.

Creezi un fisier arhivat, pui acolo prezentarea si programul. La calea spre executabil scrii doar numele executabilului urmat de extensie(program.exe). Astfel, PPT va detecta executabilul fiindca se afla amandoua(prezentarea si programul) in acelasi fisier.

| Lasatunumele explică (pentru Kanghu):

Imi deschide arhiva, nu fisierul exe... Dar multumesc oricumhappy