| DianaAnton001 a întrebat:

Heeei! Caut un laptop care să îmi folosească în principal la liceu, rezonabil la preț. Recomandări?

5 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Dupa nume vad ca esti fata, deci poate jocurile nu te intereseaza
totusi, trebuie sa spui ce vrei sa faci cu el ca recomandarea sa fie buna

| DianaAnton001 explică (pentru Bizon95):

In principal să îmi pot face proiectele pentru liceu pe el, office și programare

| flixbuster a răspuns:

Profil informatica? Browsing si multimedia? Jocuri? Ce vrei sa faci cu el?

| DianaAnton001 explică (pentru flixbuster):

Informatică, da

| flixbuster a răspuns (pentru DianaAnton001):

Nu stiu ce inseamna rezonabil la pret. Voi pleca de la presupunerea unei performante rezonabile pentru programare de liceu ceea ce in viziunea mea inseamna minim un CPU i3 care pleaca de nou de la ~ 1400 RON.

Nou nout:

http://www.pcgarage.ro/......late-black

Pentru acelasi buget daca vrei sa iei un SH (de la firma, verificat si cu 1 an garantie, nu la risc de pe OLX) cu performanta mai buna (as zice eu) decat i3-ul de mai sus nou nout (si are si diagonala mai mica 12.5" fata de 15" ceea ce il face mai mic si mai usor adica mai transportabil - inclusiv SSD-ul ajuta si la performanta si la transport, in caz de mici socuri mecanice nu pateste ce pateste un HDD).

http://www.interlink.ro/......and-p28447

Incepem de aici si vedem ce spui - continuam apoi daca este cazul.