| baiii a întrebat:

Heei!
Daca imi fac un cont Microsoft si aleg ca adresa de email preferata adresa mea de mail yahoo, ea se transforma in cont Microsoft? Adica nu voi mai putea intra pe ea separat?

Funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Una-i contul de Microsoft care are e-mailul lui "Hotmail" si alta-i Yahoo. Doar ca intr-o pagina trebuie sa te autentifici cu o adresa oarecare pentru a se verifica daca existi cu adevarat. Nu se contopesc ci doar vor sa vada daca nu esti un robot (softuri autoexecutante) care incearca sa se autentifice.

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu se transforma. Conturile de email sunt diferite si specifice fiecarui serviciu de email. Il poti accesa fara probleme si separat.

| ViorelMarian a răspuns:

Nu poti face cont de Microsoft cu orice adresa de mail existenta
deoarece tu te autentifici cu un cont de genul "example. outlook'' si este o alta adresa fata de cea pe care o utilizezi tu pe yahoo.