| Anonim34545jkjk a întrebat:

Heei guys! Cei care va pricepeti la telefoane, vreau sa imi resetez din fabrica un telefon mai vechi (Samsung a20) doar ca emailul cu care sunt conectata la Samsung acc nu mai exista sau cel putin nu pot face nimic sa il recuperez si pentru al reseta trebuie sa imi confirm identitatea prin acel email. exista cumva vreo modalitate sa il resetez din fabrica prin alt mod? sau sa schimb emailul daca nu il mai pot recupera? mersi, va pup????

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Cred ca se poate adauga un alt email ca devreme ce se reseteaza la setarile din fabrica se sterg absolut toate datele, e ca atunci cand il cumperi! Iar daca totusi print-run ghinion nu va merge il duci la la un service si ti-l fac ei pentru 100 lei!

| EUeStEEu a răspuns (pentru lpavel):

Am avut si eu problema asta cu un Huawei, dupa hard reset(pentru ca nu mai știam modelul pentru a l debloca) imi cerea mail ul si parola de la contul la care fusese conectat, acum se pune praful pe telefon

| Anonim34545jkjk explică (pentru lpavel):

Am incercat sa schimb emailul dar am dat tot de aceeasi problema, pot schimba emailul doar daca imi confirm identitatea prin cel pierdut. multumesc oricum de atentie!

| lpavel a răspuns (pentru Anonim34545jkjk):

Asta e, oricum alta solutie nu aveai, il duci la un service si ti-l rezolva ei! N-ai pentru ce!