| eduard10 a întrebat:

Heey TPU, vreau sa reinstalez din nou windows 7, dar nu merge, bag dvd in pc, dau restart si nu mi se buteaza (DVD este butabil am mai instalat si inainte windows-ul), ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Apesi F11 sau F12 atunci cand face POST (in primele secunde cand porneste) si alegi sa booteze DWD. Bafta!

3 răspunsuri:
| mihaelutzamy a răspuns:

Sa dai esc continuu pana functioneaza.

| Cristian0eTc a răspuns:

Apasa f11 intri in bios si acolo selectezi sa reschida intii diskul si apoi sistemu
Funda?

| iMwrr a răspuns:

Salut, in cazul in care ai resetat bios-ul trebuie sa setezi tot din bios BOOT #1 sa fie cd/dvd. Dupa ce dai un restart la pc, ar trebui sa iti zica ceva de genu "Press any key to boot cd/dvd..." si apesi pe orice buton, cred ca te pricepi. Daca nu merge nici asa, ia-ti un alt windows de pe net si pune-l pe un DVD cu programele PowerISO sau ImgBurn( de preferat acesta).
Sau cand pornesti calculatorul o sa zica acolo ceva de genul "F8 - Boot Menu"(poate sa fie si F12, F11) si de acolo selectezi Boot from Cd/DVD.
Multa baftawinking