| GiovanniVDM a întrebat:

Hei, acesta este pc-ul meu, este ok pentru a juca jocuri pe niste fps acceptabile.

-Procesor: i3-4170 3.70 GHz
-Ram: 8GB DDr3 1600MHz
-Placa Video: GTX 750 ti, 128-bit, 2Gb
-Placa de baza: ASUS H81M-K Socket 1150, 16GB Ram support.

Vreau sa mentionez ca nu sunt in cautare de componente noi (upgrade-uri) si acest pc este deja achizitionat de 1 an.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, acceptabil, așa cum spui și tu. Ca să „sari" de la acceptabil la grozav, cei 128-bit trebuie să se dubleze, dar o placă pe 256-bit e scumpă spre foarte scumpă.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Acceptabil. Daca vrei FPS mai mare, ia un monitor cu rezolutie mai mica. La 1280X1024 o sa zboare majoritatea jocurilor cu detaliile la maxim sau pe-aproape. Nu glumesc.

| KAAAAAA a răspuns:

Este un PC ok iti ruleaza GTA V High si unele setari Normal in 60 FPS CSGO Full High 200-300

| Onciu_Claudiu_1997 a răspuns:

Cred ca este ok. Din cate stiu eu.