| GiovanniVDM a întrebat:

Hei, PC-ul meu este:
-placa video: nVidia GeForce GTX 750 ti
-procesor: i3-4170 3.70 GHz
-ram: 8gb DDr3
-placa de baza: Asus H81M-K

Ce placa video mai buna de la nVidia a-și putea sa îmi iau?

5 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Pentru un buget mai mare, un 1050Ti GTx ar trebui sa fie destul sa ruleze 90% din jocuri la setari maxime in 1080p.

Dar daca ai un buget mai mic, eu m-as indeparta de placile video de la Nvidia si mi-as lua un RX460 de la AMD cu 4GB GDDR5. Este foarte similara cu 1050-ul de la Nvidia, si majoritatea lumii crede ca merita mai mult cea de la AMD pentru ca e mai ieftina si are aproape aceeasi performanta ca cea de la Nvidia. (diferenta dintre cele doua e insemnificativa - 6-7 FPS diferenta).

| Mihai1810 a răspuns:

Ce buget ai?

Răspuns utilizator avertizat
| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Deci uite acum la prezent sunt placi ca 1050 si 1050Ti care costa la fel ca 750Ti daca am compara cit a costat 750Ti cindva demult, este si 1030 dar ea este o inlocure pentru 750Ti si nu vrei obseva nici o diferenta.desigur daca bugetul permite orice poti lua si orice placa de rang mai mare 1060, 1070.Deja daca o sa iti mai apara intrebari referitoare daca procesorul nu va face bottlenecking la o placa sau alta te rog, intreaba orice.

| Alex_Ciotìrnae_1997 a răspuns:

Https://altex.ro/......0wf2oc-2gd
https://altex.ro/......105toc-4gd
Prima este mai mult calitate pret, iar a doua mai mult calitate dar cu un pret mai ridicat