| Pufuleteeeee a întrebat:

Heiwinking am 13 ani si as vrea sa intreb cum pot sa scap de virusul win32...am auzit ca numai prin reinstalarea windowsului! ass vrea sa aud si alte pareribig grin

8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Instaleaza un antivirus gen Kaspersky si scanezi cu el, si scapi de virus tongue, win32 e slab pentru kaspersky

| sinblade27 a răspuns:

Asta e solutia simpla a doua e mult mai complicata. se folosesc asa advanced process manager si o buna cunoastere a proceselor de windows.
pasul 1 downloadeaza Microsoft advanced process manager.
pasul 2 dai un advanced pe svchost. exe atentie sunt 3 in total unul care se leaga cu explorerul unul de retea si unul de kernel. la detalii o sa gasesti un process care are o valoare mai mare la consum noteaza fisierul de acolo de exemplu win32x. dll inchide procesul la el end task cauta fisierul. cu search
atentie de obicei virusul win32 se suprapune peste fisierele de windows deci cauta pe gooogle fisierul care solicita mult o sa iti trebuiasca... mai tarziu.
stergerea sursei - unu iti trebuie drepturile de administrator dai click dreapta proprietati pe fisier permisions si bifezi tot. stergi fisierul indicat si il inlocuiesti cu cel downloadat mai devreme. apoi dai restart la calc. daca nu ai facut bine o sa-ti reapara la scanare

| Alex_9605 a răspuns:

Win32 nu este un virus, este un folder din Windows care nu trebuie sters. E posibil ca acel folder sa contina anumiti virusi.Vezi aici poate gasesti rezolvarea http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=488742

| Klaudyw3 a răspuns:

Iei un antivirus calumea si scapi de el imediat. As incerca Malwarebytes. merge forate bine cu orice virusi din cate am vazut

| simplu_6132 a răspuns:

Buna si eu 14, multi inainte.
Decat sa te complici mai bine instaleaza windows`ul.
Iti pot oferi un totorial daca doresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai scapat de el? daca nu, anunta-ma

| Manu007 a răspuns:

Asculta la mine poti sa ai si 10 ani la ce iti dau eu aici nu ai cum sa nu intelegi /......download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

| Manu007 a răspuns:

Asta merge sigur download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe