| NicoleMihaela a întrebat:

Hei am o problema cu calculatorul cand ascult muzica si primesc un mesaj pe facebook mi se opreste muzica si apoi mi se blocheaza si calculatorul.DAU FUNDA!

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Probabil că ceva sau un proces îti ține procesorul pe 100%, de unde șî înghețara sistemului.
Deschde un taskmanager și apoi deschide și playerul de muzcă și facebook-ul.
Vezi la procese ce îți ține CPU-ul pe 100%
O dacă ce ai observat procesul repspectiv, oprește-l sau setează-i prioritatea pe minim.
Da©a vezi că procesul e cu extensa exe, s-ar putea să ai un virus sau kaeylogger în calculator
O sa te org să revii cu detalii după ce ai făcut acesata opreație, cas aîți dau soluția, în funcție de ce e în taskmanager.
Succes