| BlahxD a întrebat:

Hei.Am o problema cu pc-ul. Nu mai am loc in C si vreau sa instalez un joc. Cum as putea sa il instalez in D? Si in general sa schimb locatia programelor pe care vreau sa le instalez? Mentionez ca jocul e in format WINrar.

Răspuns Câştigător
| Pitbull305 a răspuns:

Poi atunci cand instalezi un joc sau un program iti apare acolo un browser unde sa alegi in ce folder sau partitie sa se instale ze jocul sau programul si daca nu mai ai loc pe C il instalezi in D si daca e in format winrar la despachetare selectezi sa se despacheteze in D.

3 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Intri pe joc si dai "Extract to" si alegi o destinatie din D.

| valentingb a răspuns:

Atunci cand instalezi programul sau jocul, iar tu apesi doar next, next, next., opreste-te o secunda si citeste ce scrie.O sa vezi ca scrie chiar la inceput "change installation location" sau ceva similar, depinde de la caz la caz.Acolo poti schimba locatia de instalara, in D://.

| Liviu_Mihai_Dobre_1987 a răspuns:

Nui nici un fel de problema instaleazal in d va functiona normal.programele deja instalate nu le poti muta..dezinstaleaza-le si apoi mutale.