| iullya a întrebat:

Hei.am o problema laptopul meu imi face niste figuri de cateva zile. daca il deschid normal vede ecranul un pic la inceput si apoi ramane negru.am incercat sa il conectez la un monitor si asa merge neintrerupt. de ce oare?

1 răspuns:
| StiLLz a răspuns:

Salut. Presupun ca ai conectat laptopul la un monitor extern inainte sa-ti faca figuri. Cel mai probabil ai uitat sa setezi din nou ca monitor principal, monitorul laptopului. Atunci cand nu ai nimic conectat, el transmite datele tot la monitorul extern, de aceea ramane negru. Incearca sa schimbi din nou modul de afisare. In functie de modelul laptopului vei gasi pe una din tastele F1-F12 o pictograma cu un laptop/monitor/monitoare...etc. Ceva de genul incearca sa-l apesi o data sau de doua ori. Daca nu functioneaza apasa mai intai tasta Fn+ tasta respectiva. Sper ca te-am ajutat.