| iustiiinnn a întrebat:

Hei! Am placa de baza Asus z97-k si pe cutie scrie AMD Crossfire x support. Imi puteti spune ce inseamna?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este un procedeu de imperechere a doua placi video pentru mai multa performanta in joc.
Citeste pe aici: http://advise4servicecomp.blogspot.ro/2009/09/krossfire.html

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Înseamnă că suporta tehnologia CrossFire.Această tehnologie este echivalentul sli de Nvidia și se referă la conectarea a două plăci video simultan pe aceeași placă de bază și să le folosești în „RAID" ca pe una singură ce are capacitatea și performanțele însumate și sau separat pentru teste, și nu servește oricui, în special unui user normal sau a unui gamer pc.Succes

| peperonies a răspuns:

Inseamna ca poti sa pui 2 placi video amd.