| Stefania_Calnuschi_1995 a întrebat:

Hei! am si eu o problema cu telefonul. am avut pus pentru deblocare model si mi l-am blocat....cum pot sa il deblochez.vot

P.S. am Vodafone smart 2

3 răspunsuri:
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Asculta(citeste bine ce iti scriu)
1-Descarca aplicatia-Wondershare MobileGo(in modul trial si instaleaza aplicatia)
2-Deschide telefonul
-3Conecteazal la pc(sau laptop) prin usb.
4-cu aplicatia deschisa(wondershare)conectand telefonul, aplicatia il va recunoaste.
5-dai conect
6-salvezi din internal memory tot ce te intereseaza(poze, etc)
7-dupa ce ai salvat ce te-a interesat, scoti cablu usb.
8-stingi telefonul
9-cu telefonul stins-apesi butoanele power+volume up(sau poate sa difere un pic si sa fie volume down)
10-pe ecran iti va aparea un robotel culcat cu usita(din dreptul stomacului)ridicata.
11-in acelasi timp iti va aparea si meniu cu reset data factory.
12-dai enter cu butonul(din tastatura telefonului) back.
Voala!

| flavius12303 a răspuns:

Numai cu contul google play cu care a fost telefonul sau mergi la magazin sa il reseteze.

P.S. vei pierde ce ai avut instalat pe telefon.

| vladutz12345 a răspuns:

Tot telefonul acest il am si eu.Mergi la magazin sa il reseteze dar vei pierde tot ce aveai pe el.