| roby096 a întrebat:

Hei,
am telefonul nokia 5235 (music edition), dar dimineata cand imi suna alarma nu se opreste pe butonul "stop", si trebuie sa apas pe rosu: astfel se amana si suna peste 5 min cau cat este setat.
Va rog frumos sa ma ajutati. Funda

Răspuns Câştigător
| Allexis a răspuns:

Alarma se opreste daca apesi pe touchscreen pe butonul "stop" NUMAI daca touchscreen-ul e activ (adica daca nu ai blocat tastele sau daca nu s-au blocat in mod automat). Cand sunt blocate tastele (adica touchscreen-ul, de fapt), nu are nici un efect apasatul pe touchscreen. Atunci alarma se opreste doar temporar, prin apasarea butonului rosu. Daca vrei sa o poti opri direct de pe touchscreen, fa asa: meniu - settings - phone - phone management - auto keyguard - keypad autolock period: NONE. Asa nu se mai blocheaza touchscreen-ul decat daca il blochezi tu, dand in jos de clapita laterala de pe telefon. Daca touchscreen-ul nu e blocat, poti opri alarma de pe el, nu de pe tasta rosie.

1 răspuns:
| roby096 explică:

Multumesc, acum am reusit,
dar nu a trebuit sa mut slide-ul lateral ci doar sa dau in dreapta pe touchscreen pe butonul stop