| Like555 a întrebat:

Hei, am un hdd de laptop pe pc si nu pot sa bag win xp, win 7 da dar xp nu, cum pot rezolva?

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Exista mai multe posibilitati :

1. Nu exista drivere pentru XP sau XP-ul nu e suportat de placa de baza sau restul componentelor.

2. Imaginea ISO pe care o ai pentru Windows XP nu e buna sau stick-ul/DVD-ul de instalare e defect.

3. In utilitarul BIOS-ului modul de compatibilitate trebuie trecut de la UEFI la Legacy

Ce placa de baza ai?
De unde sti ca nu merge bagat XP? Unde apare eroare si ce spune?

| flixbuster a răspuns:

Ce placa de baza ai pe PC? HDD-ul de laptop e cel mai probabil SATA si s-ar putea sa ai nevoie de driver de controller storage care trebuie incarcat din Setup-ul de Windows XP (daca exista acest driver).